Erkeği elde tutmanın yolları

 

Erkeğinizi ömür boyu size bağlayacak "olmazsa olmaz"ları biliyor ve uyguluyor musunuz? Uzmanlar, kadınların 10 hatadan uzak durması halinde, sevdikleri erkeği asla kaybetmeyeceklerini savunuyor.

Erkekler konuşmayı sevmez
Biraz suskun olan erkek sevgilinin sürekli üzerine gidip, ısrarla, her şeyin yolunda olup olmadığını sormak ters tepkiye yol açıyor. Uzmanlar, erkeklerin, kadınlar kadar çok konuşmayı sevmediğine ve tek başlarına da çok mutlu olabildiğine dikkat çekiyor.

Hesabı devamlı ona ödetmeyin
Erkeklerin genellikle cömert davranmayı sevdiğini ifade eden uzmanlar, 'Ama bırakın, içlerinden gelerek bunu yapsınlar. Eğer her zaman hesap ödeme görevini ona bırakıyorsanız, kendilerini kullanılmış gibi hissederler' diyor.

Duygularınıza hakim olun
Partneriniz sizden taş gibi duygusuz olmanız beklenmiyor, yeter ki tartışmalar sırasında duygularınıza hakim olup bir yetişkin gibi konuşun. Erkekler gözyaşlarından etkilenir ve hiçbir erkek bir kadını ağlatmak istemez.

Arkasından konuşmayın
Arkadaşlarınıza anlattığınız şeyler konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Siz unutabilirsiniz veya affedebilirsiniz ama, arkadaşlarınız size yapılan haksızlıkları kolay unutmazlar. Anlattıklarınız olumsuz olmasa da, sevgilinizle ilgili olan bütün sırlarınızı ortaya dökmekten kaçınmalısınız. Bazı olaylar yalnız sizin aranızda kalmalı.

Fazla ileri gitmeyin
Erkekler duygularını kadınlar kadar kolay gösteremez. Fazla ileri gidip gitmediğinizi anlamak için önce bir deneyin. Elini tutun veya omuzuna elinizi koyun ve nasıl bir tepki vereceğini görün. Eğer fazla yakınlıktan rahatsızlık duymuyorsa, sorun yok. Ama hareketlerinize karşı çekingen davranıyorsa, onu fazla zorlamayın.

Erkekler de kur yapar!

Gözünü kaçırmadan ya da kaçırıp bakmalar, gülümsemeler, 'clark' çekmeler... İşte erkeklerin yaptığı kur örnekleri ve anlamları:

• Arkamızdan ıslık çalanlarsa, 'ciddi' niyetleri olmadığını gösterir. Yalnız değilken ıslık çalarlar, o da beğeni ölçüsünü yanındakine göstermek için yapılır.

• Bazı erkekler ne kadar seksi olduklarını göstermek için vücutlarını elleyip göğüs kıllarıyla oynar.

• Kaçamak kaçamak bakıyorsa; 'Senden hoşlanıyorum' demek ister ama cümleler dökülemez.

• Karşındakinin gözünüzün içine bakmak "Ne harika biri olduğumu bir bilsen" anlamına gelir.

• Rahatlıkla yanınıza gelip, sizi beğendiğini söyleyenler de olabilir. Bunlar da işe yaramaz, yalnızca öyle konuşup kendilerini beğendirmek olur amaçları.

• Tanışalı iki dakika olmuş konuşurken dokunanlar olabilir. Beğenmediyseniz mesafe koyun. Yoksa, cevap verdiğinizi düşünerek yakınlaşmaya çalışır.

• Size bakarak, yanındaki kızlara biraz daha ilgi göstermeye başlayanlar var. Bunların hepsi "Görüyorsun ki onları mutlu ediyorum, seni daha çok mutlu edebilirim" anlamına gelir.

• Üzerlerindeki her şeyin marka olduğunu bir şekilde söyleyenler ise zenginliklere vurgu yapar. Veya, mal varlığı konusunda sizi gereksiz yere bilgilendirmeye çalışanlar da olabilir. Ama, çoğu züğürt gezer.

Anaç kadın 'eş', zeki kadın 'sevgili'

Erkeklerin büyük kısmı güzel ve anaç kadınları eş olarak tercih ederken zeki, tuttuğunu koparan kadınlara da kendini beğendirme ihtiyacı duyuyor.

Her erkeğin mutlaka eşini aldatacağı yönündeki görüş yanlış. Ancak aldatma söz konusu olduğunda akla ilk erkekler geliyor. Danışman Psikolojik Hizmetler Merkezi'nden Uzman Psikolog
Aldatma hikayesi
Aldatmanın erkekler için bir sosyal statü göstergesi haline geldiğini savunan Özalp, "Erkekler kendi aralarında konuşurken, eşlerini ya da sevgililerini hiç aldatmamış olsalar bile sosyal statülerini yükseltebilmek için hayali aldatma hikayelerini birbirlerine anlatırlar. Erkeğin aldatma hikayesi ne kadar çoksa o kişinin o grubun içinde statüsü daha fazla oluyor ve en çok sözü dinlenilen, onaylanan ve aynı zamanda ne derse yapılan kişi haline geliyor" diyor. Bunun erkek egemen toplumun bir sonucu olduğuna dikkat çeken Özalp, aldatan erkeğin daha zeki, daha erkek gibi kabul gördüğünü dile getiriyor.

Zor kadını seviyorlar
Erkeklerin evlenirken anaç ve güzel kadınları kendilerine eş olarak seçtiğini dile getiren Özalp, ancak sevgili seçiminde veya eşini aldatırken tercihlerinin değiştiğini öne sürüyor: "Erkekler anaç, güzel, seksapeli olan kadınlarla evleniyorlar. Aldattıkları zamanda ise işte başarılı, zeki, tuttuğunu kopartan, daha hırslı olan kadınları kendilerine aşık etmek ya da kendilerini ona beğendirmek istiyorlar. Bunu yapınca kendi gözlerinde yüksek statüye geçmiş oluyorlar. Güzel bir kadınla bir yerlere gitmek artı puandır erkek için ama zeki ve başarılı, iş sahibi, işinin hakimi olan bir kadın tarafından beğenilmek çifte statü kazandırıyor onlara.
Çünkü sadece işine kendisini adamış, işinde başarılı olmuş kadının aşkla, seksle, erkekle ilgilenmeyeceği fikri hakim. Bu durumda erkek,'Ben böyle zor bir kadının bile ilgisini çekebildim, onu bile kandırabildim' diye düşünüp kendilerine daha fazla statü sağladığını düşünüyor."
Güneş

Cinsel isteği arttıran yiyecekler!

Meyve ve sebzelerin hayatımızdaki etkileri azımsanmayacak kadar önemlidir. Peki hangi yiyecek, cinsel yaşamı nasıl etkiliyor?

Maydanoz: Bedeni yorgunluk ve ruhi bunalımı gideriyor. Erkeklerde cinsel gücü artırıyor.
Kekik: Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırıyor.

Vanilya: Çeşitli sebeplerle erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığı gideriyor ve cinsel güç kazandırıyor.

Kırmızı biber: Cinsel isteği artırdığı söylenen kırmızı biberin, damar sertliği, üre ve tansiyonu olan kişilerce kullanılmaması öneriliyor.

Hardal: Cinsel arzuyu artırmanın yanı sıra sinirleri kuvvetlendiriyor.

Ayçiçeği: Bol protein içeren ve E vitamini deposu olan ayçiçeği, iktidarsızlığa engel oluyor, cinsel arzuyu artırıyor.

Antep fıstığı: Protein ve bol E vitamini içeren Antep fıstığı da cinsel arzuyu uyarıyor.

Sivri biber:
Bol miktarda K vitamini içeren sivri biberin de cinsel isteği artırdığı biliniyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !